ما را دنبال کنید:

تعریف ساختارهای سازمانی مناسب

خانه تعریف ساختارهای سازمانی مناسب

تعریف ساختارهای سازمانی مناسب

هنگام راه اندازی یک کسب و کار جدید، باید به طراحی ساختار سازمانی شرکت خود توجه کنید. انتخاب ساختار سازمانی باید با توجه به اندازه، صنعت و اهداف شرکت شما تعیین شود. شما باید به ساختارهای سازمانی به عنوان جریانهای ارتباطی نگاه کنید. ساختارهای سازمانی ناکارآمد درک شده، ارتباطات ضعیف و ناکارآمدی را ایجاد می کنند که در آن مدیران در سطوح مختلف نیاز دارند اطلاعاتی را برای بسیاری از افراد ارائه دهند تا تایید آنها را دریافت کنند.

ساختارهای سازمانی که به خوبی طراحی شده باشند کانال های ارتباطی کارآمدی را تولید و تصمیم گیری های سریع و شفاف را امکان پذیر می کنند.

رایج ترین اشکال ساختار سازمانی

کارکردی

ساختار سازمانی کارکردی توسط اکثر شرکت ها استفاده می شود؛ این یک نمودار گردشی بالا به پایین است که مدیر اجرایی بالای آن قرار دارد و مدیران مختلف میانی- مانند مدیران منابع انسانی، بازاریابی، حسابداری و سرپرستی بخش مهندسی – به طور مستقیم به مدیر اجرایی گزارش می دهند. این بخش ها توسط سرپرستی جداگانه اداره می شوند و فقط به مدیر ارشد پاسخگو هستند.

DOMESTIC TRAVEL

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit sed do eiusmod.

INTERNATIONAL TRAVEL

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit sed do eiusmod.

تولید- محصول

نوع دیگری از ساختار سازمانی، ساختار تولید- محصول است که برای شرکت های بزرگ طراحی شده است. در این نمودار گردشی، گروهی از بالاترین مدیران اجرایی در بالای آن قرار می گیرند، در حالی که محصول و تولیدات مختلف به مینی شرکت ها تقسیم می گردند

ماتریسی

ساختار ماتریسی اغلب توسط شرکت های بازی های ویدئویی و فیلم استفاده می شوند. که در آن  گروه های مختلف همگی باهم کار می کنند تا یک محصول نهایی تولید شود. در این ساختار سازمانی، یک مدیر قوی در صدر امور قرار دارد – مانند یک ناشر بازی ویدیویی یا مدیر فیلم – که به عنوان رهبر تیم عمل می کند. تا اطمینان حاصل کند که هر بخش اطلاعاتی را که برای تکمیل کار جداگانه نیاز است، دریافت می کند.

منطقه ای

اگر شرکت شما واقعا بزرگ است و میخواهد وارد بازار ملی یا جهانی شود، باید ساختار سازمانی شرکت خود را به بخش های منطقه ای تقسیم کنید. این ساختار گونه ای از ساختار کارکردی است که در آن مدیران ارشد بر اساس کشور یا منطقه در صدر امور قرار می گیرند و مدیران منطقه ای نیز گزارش بخش ها را به آن ها ارائه می دهند.

ساختارهای سازمانی دیگر
در حالی که اکثر شرکت ها از تنوع ساختار سازمانی کارکردی استفاده می کنند، تعیین اینکه کدام ساختار برای شرکت شما مناسب است، به شما بستگی دارد. شما می توانید بهترین بخش های هر یک را ترکیب کنید و مطابقت دهید. تا ساختار سازمانی سفارشی ایجاد کنید.

تماس سریع

کمک خواستن؟

لطفا برای ارتباط با ما راحت باشید. ما با 1-2 روز کاری برگشت خواهیم کرد.

info@example.com
(888) 123-4567

دانلود

شرکت کاغذ سفید
1.30 MB

شرکت رسانه کیت
1.22 MB