فرصت های شغلی گروه آلپ

به منظور حفظ سلامت کارکنان گروه آلپ در برابر ویروس کرونا Covid19، تمام مراحل استخدام به صورت غیرحضوری انجام می پذیرد و فعالیت اکثر نیروها تا اطلاع ثانویه به صورت دورکار می باشد.

تست کاربردپذیری

کاربردپذیری معادل فارسی Usability است. تست کاربردپذیری یعنی تستی که در آن کاربردپذیر (useable) بودن محصول ما مورد بررسی قرار میگیرد. با کمک این تست می‌توانیم بفهمیم کاربران ما با کدام بخش از اپ یا سایت راحت نبوده و سردرگم می‌شوند؛ کدام‌یک از قابلیت‌ها اصلاً به چشم کاربر نمی‌آید و یا آنطور که ما انتظار داشته ایم استفاده نمی‌شود.

کاربردپذیری یک مفهوم کیفی امی باشد و اشاره به این دارد که استفاده و بکارگیری یک سیستم یا محصول تا چه حد برای کاربر ساده و کاربردی است، کاربر در مواجهه با محصول چقدر راحت، سریع و موثر می تواند هدف خود را دنبال کرده و کار خود را با رضایت خاطر بیشتر و به سادگی به پایان برساند. همچنین امکانات سایت تا چه میزان توانسته است نیازهای کاربر را پوشش دهد. بنابراین مفهوم کاربردپذیری، تاثیر بسیاری بر کیفیت محصول یا خدمات ارائه شده توسط شما دارد و در صورتی که موانع و مشکلات موجود در کاربردپذیری شناسایی و رفع نشوند، منتهی به ایجاد یک تجربه ناخوشایند برای کاربر در حین استفاده از محصول یا خدمات شما خواهد شد.

انتخاب کاربر

کاربر را متناسب با تست انتخاب کنید.

جذب کاربر مناسب

برای اجرای هر چه بهتر و دقیق تر از دیتا بیس ما کاربر مورد مناسب تست را جذب کنید

انتخاب فضا

فضای مناسب برای اجرای تست

فضای مناسب تست

گروه آلپ فضایی بسیار ساکت، آرام و ساده برای اجرای هر چه بهتر تست فراهم کرده است

اتاق نظارت

اتاق جدا مخصوص کارشناسان

اتاق نظارت

اتاق مانیتورینگ مجزا برای کارشناسان به منظور نظارت بر عملکرد کاربر و بررسی، همفکری و تهیه گزارشات مربوط به تست

آموزش تست

ارائه و آموزش روش تست

آموزش اجرای تست

برگزاری جلسات توجیهی، آموزش و ارائه مستندات لازم جهت انجام تست با نظارت افراد متخصص

در یک تست کاربردپذیری، کاربران حقیقی سعی در اجرای اهداف و دستورهایی با محصول تحت شرایط کنترل­‌ شده دارند. محققان، ذی­نفعان و اعضای تیم توسعه به مشاهده و جمع آوری داده و یادداشت‌برداری حین تست می‌­پردازند. تست­‎های کاربردپذیری به‌واسطه‌­ی انجام دستورهای حقیقی توسط کاربرهای حقیقی، امکان جمع­‎آوری داده­‌هایی مرتبط با عملکرد، مانند زمان اجرای یک دستور، نرخ خطا و موفقیت یک دستور را فراهم می‌کنند. این تست ابزاری برای مشاهده کاربر و موفقیت آن‌ها در استفاده از محصول می‌­باشد که جایگزینی برای آن وجود ندارد. این تست طراحان و برنامه نویسان را یاری می‌کند تا درک مناسبی از کاربران به دست آورده و همچنین آن‌ها را کمک می‌کند تا طراحی­‎هایی جایگزین در جهت پشتیبانی بهتر از محصول بیابند.

موارد استفاده تست کاربردپذیری